دسته‌بندی نشده

ترند های رابط کاربری ۲۰۲۳ برای وب

ترند های رابط کاربری ۲۰۲۳ برای وب

ترند های رابط کاربری ۲۰۲۳ برای وب

۱. Motion Design

Motion design در حال تبدیل شدن به بخشی جدایی ناپذیر از طراحی رابط کاربری است. تکامل مداوم انیمیشن و فشرده‌سازی ویدئو، همراه با ظرفیت‌های روزافزون اینترنت، مرورگرها و دستگاه‌ها، امکان حرکت پیچیده‌تر و ظریف‌تر در رابط‌ها را بدون کاهش سرعت یا کارایی فراهم کرده است.

با وجود برنامه‌های انیمیشن بصری و کتابخانه‌های انیمیشن، طراحان برای تجربه‌ای پویاتر و از نظر بصری جذاب‌تر احساس اعتماد به نفس بیشتری برای آزمایش حرکت می‌کنند. با تقلید از حرکت و فیزیک محصولات فیزیکی، طراحان قادر خواهند بود حالت‌های بسیار فراگیر تعامل دیجیتالی ایجاد کنند.

حرکت رو به جلو، حضور خود را از طریق محتوای ویدیویی نیز ادامه خواهد داد. تکه‌های ویدیویی انتخاب‌شده، پس‌زمینه‌های پویا و پنجره‌های بازشوی عجیب و غریب، حتی اگر ضروری نباشند، در ایجاد تجربه‌های برند جذاب‌تر خواهند بود.

۲. Scrollytelling

یکی از زیرمجموعه های طراحی حرکتی که سزاوار توجه دقیق است، Scrollytelling یا immersive scrolling است. به شیوه ای مشابه با سایر انیمیشن ها و تعاملات خرد، scrollytelling به طور فزاینده ای در غنی سازی تعامل بین کاربران و محصولات برجسته می شود.

انیمیشن Scroll trigger شاید نسبت به انواع دیگر انیمیشن کمتر با کاربرد محصول ارتباط داشته باشد، اما وقتی درست انجام شود، جذابیت بصری بی بدیل و انتقال موثر بین مجموعه‌های مختلف اطلاعات را اضافه می‌کند. قابلیت‌های داستان‌گویی immersive scrolling، به محصولات و به‌ویژه طراحی‌های صفحه فرود(Landing page)، علی‌رغم محتوا و عملکرد محدودتر، امکان زنده شدن را می‌دهد. به طور خلاصه، scrollytelling نوعی روایت را ارائه می دهد که محتوا را ارتقا می دهد، کاربران را خوشحال می کند، درک برند را بهبود می بخشد و مطلوبیت را افزایش می دهد. این یک راه جدید از داستان سرایی است که تازه شروع به تکامل از طریق کاوش های بی شماری که در اینترنت می بینیم، است.

۳. New Bolder Minimalism

در مورد مسیر بعدی که مینیمالیسم در آن قرار دارد – حداقل در نگاه اول، اطلاعات بسیار کمی وجود دارد. تمام عناصر ضروری مینیمالیسم وجود دارد: تمرکز بر اشیاء کاربردی بدون دکور غیر کاربردی، فضای منفی بدون مانع، عناصر و الگوهای مسطح، ناوبری آسان و پالت‌های رنگی محدود. چیزی که روند مینیمالیسم آینده را متفاوت می کند، برداشت ظریف تر و تکامل یافته تر از مفهوم موجود است.

پالت های تک رنگ با دقت انتخاب شده، کلید ایجاد یک ظاهر مینیمال مدرن خواهند بود. در ترکیب با شکل‌های رنگی مسطح بزرگ، بالشتک‌های قابل توجه و لبه‌های گرد، باعث ایجاد رابط‌های نامرتب اما در کل «غنی» می‌شوند. عناصر ظاهری گرد و نرم را حفظ خواهند کرد، همراه با گرافیک مسطح (flat) و انواع متضاد. در سال آینده، رابط‌های مینیمالیستی مطمئناً تجربه‌های شخصی‌سازی‌شده و گویاتری را بدون به خطر انداختن وضوح، خوانایی و ناوبری آسان فراهم می‌کنند.

۴.Happy Colors

چیزی که به عنوان «dopamine dressing» که عمدتاً در مد شناخته می‌شود، برگرفته از بازگشت یکپارچه‌سازی شده سال‌های اخیر است و حول ویژگی‌های نمادین رنگ‌های پررنگ و شاد متمرکز است. رابط ها از این روند مصون نیستند، زیرا به تکامل و بازتعریف قوانین اساسی برای بیان شخصی و برند ادامه می دهد. Color blocking، بافت‌های ملایم و therapeutic hues همراه با عناصر یکپارچه سازی با سیستم عامل و بر روی چیدمان‌های بی‌رحمانه و حتی ضد طراحی، بیانیه‌های جسورانه‌ای را برای کاربران از دهه ۷۰ تا نسل Z ایجاد می‌کند.

این انفجارهای دوپامین به قدری در حال افزایش است که حتی برندهای بزرگ نیز به آن توجه می کنند. علیرغم زیبایی‌شناسی نام تجاری کم‌رنگ‌تر، غول‌های کالاهای مصرفی انتخاب می‌کنند تا کمپین‌های (دیجیتال) را با رنگ‌های دوپامینی به‌عنوان ابتکارات مستقل بدون نیاز به تغییر نام تجاری اصلی خود بپوشانند.

۵.Aurora Gradients

اگر فکر می‌کردید که پس از طراحی مجدد اینستاگرام، روند گرادینت به آرامی به پایان می‌رسد، در اشتباه بودید. گرادینت ها به جایی نمی رسند، آنها فقط حال و هوا را تغییر می دهند.

پالت های القا کننده دوپامین می توانند در بلوک های رنگی باشند و همانطور که در سال های اخیر به طور فزاینده ای محبوب شده اند، می توانند برای ایجاد شیب های چشم نواز ترکیب شوند. این طرح‌های رنگی جسورانه که به‌عنوان شیب‌های شفق (aurora gradients) نیز شناخته می‌شوند، مکمل‌های نوری را با هم ترکیب می‌کنند تا حالت‌های اثیری و معاصر را ارائه دهند که به‌طور نامحسوس به دهه‌های ۸۰ و ۹۰ اشاره می‌کنند. این به هیچ وجه روند جدیدی نیست، اما مطمئناً روندی است که همچنان در حال گسترش است و خود را در برند و دارایی های وب در طیف وسیعی از صنایع فراتر از فناوری پیدا می کند.

این نام به دلیل شباهت آنها به شفق قطبی که به عنوان شفق شمالی نیز شناخته می شود، می آید. ترکیب رنگ‌های سازگار در یک گرادیان شفق قطبی برای پروژه‌های طراحی وب و اپلیکیشن، باعث می‌شود که کل طراحی برجسته، عرفانی، رسا و صاف به نظر برسد.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه